Wymarzona sypialnia
Ludzie są wyjątkowi. Każdy człowiek jest inny. Mam na myśli połączenie cech charakteru i cech fizycznych. To właśnie ta niepowtarzalna mieszanka czyni człowieka oryginalnym. Powiało truizmem, ale często zapominamy o swojej indywidualności. Mimo to wiele nas łączy – chociażby potrzeby psychiczne i fizyczne, a właściwie potrzeba ich zaspokajania. Nikt z nas nie może obejść się bez snu – pozwala on zregenerować siły, zrestartować się i przygotować na spotkanie z trudami kolejnego dnia. Jeśli prowadzimy względnie zrównoważony tryb życia, a przynajmniej staramy się spać zalecane 8 godzin, to z prostego rachunku wynika, że 1/3 życia spędzamy w sypialni. To właśnie dlatego powinna być ona idealna, wprost wymarzona, bo dzięki temu przebywanie w niej będzie przyjemnością i na pewno będzie to jeden z czynników, który pozytywnie wpłynie na jakość naszego snu.
Stylowa sypialnia
Urządzenie sypialni nie jest prostym zadaniem. Niemniej jednak, każdy z nas ma jakąś wizję jej wymarzonego wyglądu. Warto posłuchać głosu serca i przygotować to pomieszczenie w odpowiadający nam sposób. Ile osób, tyle pomysłów. Przy urządzaniu sypialni trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Żeby stworzyć przytulną sypialnię powinniśmy postawić na ciepłe kolory, np. beżowy czy różne odcienie brązu. Decydując się na brąz nie możemy dopuścić do sytuacji, w której nasza sypialnia stanie się wręcz ciemnym pomieszczeniem. Ratować sytuację możemy jasnymi dodatkami oraz oświetleniem, które jest jednym z podstawowych elementów każdej sypialni. Jeśli chcemy urządzić swoją sypialnię w jednym z popularnych stylów, to nic nie stoi na przeszkodzie. Do dyspozycji mamy m.in. sypialnie w stylu nowoczesnym, glamour, orientalne, eko – lista nie kończy się na tych propozycjach.
Wyposażenie obowiązkowe
Żadna szanująca się sypialnia nie może obejść się bez wygodnego łóżka. W zależności od metrażu, możemy sobie pozwolić na duże łoże małżeńskie lub mniejsze, ale niemniej wygodne łóżko (starajmy się wybrać łóżko o szerokości minimum 90 cm, jeśli będzie na nim spać jedna osoba lub 160 cm, jeśli będzie korzystać z niego para). Wybór rodzaju materiału, z którego zostało ono stworzone, zależy od osobistych upodobań i preferencji (dominują łóżka tapicerowane i drewniane, z przewagą tych drugich – są trwałe, wytrzymałe, a także emanują ciepłem i dodają przytulności pomieszczeniu). Oczywiście łóżko musi pasować do reszty wyposażenia oraz stylu, w którym zaaranżowana została sypialnia.
Nie sposób obejść się również bez stolika nocnego. Jeśli go nie będzie, gdzie odłożymy książkę czytaną przed snem? Gdzie postawimy szklankę wody, lampkę nocną lub telefon? Stolik nocny pozwoli mieć pod ręką wszystkie potrzebne drobiazgi, a także przedmioty używane przed snem, bądź tuż po przebudzeniu.
Kolejnymi nieodłącznymi elementami sypialni są szafa i komoda – pozwolą na przechowywanie m.in. ubrań. Jest to rozwiązanie nieodzowne w każdym mieszkaniu. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na osobne pomieszczenie – garderobę, to sypialnia jest odpowiednim miejscem na postawienie tych mebli. Dzięki temu będziemy mieć je zawsze pod ręką, a pojemna szafa pozwoli utrzymać naszą garderobę w nienagannym porządku.
Diabeł tkwi w szczegółach – w przypadku aranżacji wnętrz są to wszelkiego rodzaju dodatki. Nie może zabraknąć ich również w naszej sypialni. Podkreślają one upodobania i gust właścicieli, są ozdobą pomieszczenia, niekiedy mogą mieć również zastosowanie praktyczne. Nawet drobiazgi potrafią czynić cuda. Weźmy pod uwagę np. ozdobne poduszki, miękki dywan, wzorzyste tapety na ścianach. Zadbajmy o to, by w sypialni znalazł się jakiś tego typu element. Dzięki temu zyska ona niepowtarzalny klimat.
Marzenia się spełniają
Przemyślane urządzenie sypialni pozwoli nam w pełni cieszyć się tym niezwykłym pomieszczeniem. Przebywanie w nim będzie przyjemnością w najczystszej postaci. Wymarzona sypialnia zapewni szybką regenerację sił, stanie się swoistym miejscem wyciszenia, ucieczki od świata i bezpiecznym azylem. Dlatego też warto zainwestować trochę czasu w uświadomienie sobie czego oczekujemy od sypialni, a następnie zrealizowanie wszystkich pomysłów, które przyjdą nam do głowy. Z pewnością będziemy pozytywnie zaskoczeni efektami.
Więcej wpisów w tej samej kategorii
- Meble dębowe kolejnych pokoleń. Wyjątkowy design i stolarskie rzemiosło
- Wykończenie powierzchni mebli a ich pielęgnacja
- Kuchnia drewniana – klasyczne piękno
- Wigilia przy dębowym stole . Jak wprowadzić świąteczny nastrój do wnętrza?
- Magiczny świat w pokoju dziecka
- Charakterystyka stylów w meblarstwie. Styl skandynawski, rustykalny i kolonialny
- Jak dobrać kolor ścian do białych mebli?
- Czy białe meble pasują do sosnowego parkietu?
- Meble w stylu retro a wykończenie ścian. Kamień, tapeta czy jednolity kolor?
- Charakterystyka stylów w meblarstwie. Styl prowansalski, klasyczny i nowoczesny
- Kredensy kuchenne wracają do łask
- Białe meble Roma – styl i elegancja
- Kolekcja Genua – minimalizm w eleganckim wydaniu
- Praktyczny schowek - skrzynie i kufry Woodica
- Meble z góralską duszą
- Biurka Woodica idealne do pracy i nauki
- Zalety drewnianych mebli dziecięcych
- Meble dopasowane do obiektów gastronomicznych
- Francuska nuta w kolekcji Nicea
- Klasyka w najlepszym wydaniu
- Wymarzona sypialnia
- Kontrola jakości w przemyśle meblowym
- Meble w wyrazistych barwach, czyli styl retro w naszych domach
- Mała rzecz, duży efekt – uchwyty, zawiasy i prowadnice w naszych meblach
- Dlaczego nasze meble są odpowiedzią na Państwa potrzeby?
- Jakie meble kochają Polacy?
- Cech stolarzy – kiedyś i dziś
- Ponadczasowość mebli klasycznych
- Polskie meble drewniane
- Dobre, bo polskie!
- Oferowane sposoby wybarwiania mebli na kolor biały