BLOG - Style i trendy w meblarstwie
Meble dębowe kolejnych pokoleń. Wyjątkowy design i stolarskie rzemiosło
Wykończenie powierzchni mebli a ich pielęgnacja
Kupując jakąś rzecz robimy to z ufnością, że będzie nam służyć przez długi czas. Wybierając nowe meble zdajemy sobie sprawę z faktu, że inwestujemy większą kwotę, dlatego też chcemy, by były one trwałe i wytrzymałe. Meble wykonane z drewna posiadają takie cechy. Mimo wszystko zapewniając odpowiednią ochronę i pielęgnację naszym meblom dodatkowo wydłużymy ich żywotność. Nie wymaga to ani dużych nakładów czasowych, ani finansowych, a przynosi wymierne korzyści. Trzeba jednak pamiętać o tym, by czyścić i pielęgnować meble regularnie – zapobiegnie to trwałemu uszkodzeniu mebli. Musimy również wiedzieć, że nasze działania należy podzielić na dwa etapy, z których pierwszym jest czyszczenie, a drugim konserwacja.
Kuchnia drewniana – klasyczne piękno
Słownikowa definicja słowa „klasyczny” obejmuje cztery możliwości znaczeniowe. Z punktu widzenia meblarstwa istotne są trzy z nich: „wyróżniający się harmonią i proporcją”, „doskonały, służący za wzór”, „tradycyjny, uznawany za doskonały w poprzednim okresie”. W odniesieniu do mebli drewnianych każdą z tych możliwości możemy sprowadzić do jednego, wspólnego mianownika. Harmonia i proporcja świadczą o idealnym dopracowaniu – pięknie wykonania. Doskonały, służący za wzór – wskazują na cechy mechaniczne i fizyczne materiału, z którego są wykonane meble – wytrzymałości, która sprawia, że meble przez długi czas, mimo upływu lat, nie niszczą się, wciąż są piękne. Tradycyjny – ma związek z długoletnią tradycją wykonywania mebli drewnianych – zarówno w odniesieniu do ogólnego wielowiekowego doświadczenia Polaków w ich wytwarzaniu, jak również do wieloletniego doświadczenia i tradycji przekazywanej na poziomie rodziny w firmie Made of Wood Group – co jest piękne samo w sobie: pielęgnowanie tradycji i zawodowego doświadczenia w rodzinie. Wspólnym mianownikiem tych trzech znaczeń jest piękno. Klasyczne piękno.
Wigilia przy dębowym stole . Jak wprowadzić świąteczny nastrój do wnętrza?
fot. Woodica Stoły dębowe
Święta Bożego Narodzenia są wspaniałym czasem, który wypełniony jest wzajemną miłością, radością i rodzinnymi spotkaniami. Zwykle widujemy się wtedy w naszych domach i wspólnie spędzamy czas – bez zbędnego pośpiechu, za to przy dobrym jedzeniu i we wspaniałym klimacie. Klimat ten tworzą w głównej mierze ludzie, grudniowa aura, prezenty, ale czynnikiem spajającym wszystko w całość jest świąteczny nastrój. Warto go wprowadzać do naszych mieszkań i domów, ponieważ świąteczna atmosfera jest istotna dla pełnego przeżywania tych wyjątkowych dni. Zastanówmy się w jaki sposób wprowadzić bożonarodzeniowy nastrój do naszych czterech kątów.
Magiczny świat w pokoju dziecka
Dziecko to największy skarb dla każdego rodzica. Pierwsze słowo, tupot małych stóp po podłodze, głośny śmiech i pierwsze zainteresowania – to wszystko sprawia, że serce rośnie i przepełnia się szczęściem. Od momentu gdy dziecko przychodzi na świat, aż do chwili, gdy staje się nastolatkiem mija kilka długich lat. Zmieniają się w tym czasie potrzeby naszej pociechy, niezależnie od tego, czy jest to chłopiec czy dziewczynka. Jedno jest jednak niezmienne: rodzicielska troska o bezpieczeństwo. Gdy mamy pewność, że naszym dzieciom nic nie grozi, jesteśmy spokojniejsi. Dziecko powinno mieć przestrzeń dla siebie, najlepiej swój własny pokój, o ile pozwalają na to warunki finansowe i metrażowe mieszkania. Dobrze urządzone królestwo dziecka pozytywnie wpłynie na jego rozwój i pomoże stawić czoła wyzwaniom, które będą się przed nim pojawiały każdego dnia. Sprawi, że uśmiech będzie gościć na jego twarzy codziennie, bo będzie miało odpowiednie miejsce do zabawy, nauki, regeneracji i odpoczynku. Będzie to magiczne miejsce, jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe i niepowtarzalne.
Charakterystyka stylów w meblarstwie. Styl skandynawski, rustykalny i kolonialny
Jak dobrać kolor ścian do białych mebli?
Czy białe meble pasują do sosnowego parkietu?
Meble w stylu retro a wykończenie ścian. Kamień, tapeta czy jednolity kolor?
Charakterystyka stylów w meblarstwie. Styl prowansalski, klasyczny i nowoczesny
Kredensy kuchenne wracają do łask
Białe meble Roma – styl i elegancja
Kolekcja Genua – minimalizm w eleganckim wydaniu
Praktyczny schowek - skrzynie i kufry Woodica
Meble z góralską duszą
Biurka Woodica idealne do pracy i nauki
Zalety drewnianych mebli dziecięcych
Meble dopasowane do obiektów gastronomicznych
Bez zainteresowania klienteli żaden interes nie ma racji bytu. Lokale gastronomiczne nie wyłamują się z tego prawa. Właściciele na różne sposoby starają się zachęcić przechodniów, turystów i resztę zainteresowanych, do skorzystania z ich oferty. Promocja odbywa się na wiele sposobów – od rabatów na stronach internetowych, poprzez atrakcyjne ceny, smaczne potrawy, aż po stylowy wystrój wnętrz obiektów. O ile w przypadku sprzedaży internetowej czy telefonicznej (dostawa zamówienia do domu klienta) szczególnie ważne są ceny, smak dań, a także to, by były one ciepłe, to w przypadku lokalu stacjonarnego, oprócz wyżej wymienionych cech niezmiernie istotny jest również wystrój. Jeśli nie znamy danego miejsca (czytaj: nie jesteśmy stałymi klientami), to w głównej mierze właśnie styl i sposób urządzenia obiektu zachęca nas do wejścia i spróbowania czegoś, a może nawet stania się wspomnianym już wyżej stałym klientem.
Francuska nuta w kolekcji Nicea
Klasyka w najlepszym wydaniu
Wymarzona sypialnia
Ludzie są wyjątkowi. Każdy człowiek jest inny. Mam na myśli połączenie cech charakteru i cech fizycznych. To właśnie ta niepowtarzalna mieszanka czyni człowieka oryginalnym. Powiało truizmem, ale często zapominamy o swojej indywidualności. Mimo to wiele nas łączy – chociażby potrzeby psychiczne i fizyczne, a właściwie potrzeba ich zaspokajania. Nikt z nas nie może obejść się bez snu – pozwala on zregenerować siły, zrestartować się i przygotować na spotkanie z trudami kolejnego dnia. Jeśli prowadzimy względnie zrównoważony tryb życia, a przynajmniej staramy się spać zalecane 8 godzin, to z prostego rachunku wynika, że 1/3 życia spędzamy w sypialni. To właśnie dlatego powinna być ona idealna, wprost wymarzona, bo dzięki temu przebywanie w niej będzie przyjemnością i na pewno będzie to jeden z czynników, który pozytywnie wpłynie na jakość naszego snu.
Kontrola jakości w przemyśle meblowym
Meble w wyrazistych barwach, czyli styl retro w naszych domach
Przeszłość fascynuje nie tylko zawodowych historyków, którzy badają ją, wyciągają wnioski i pokazują, że historia kołem się toczy. Bardzo często spotyka się osoby amatorsko interesujące się tą dziedziną, która jest po prostu ich pasją. Jeszcze inni lubią najzwyczajniej w świecie powspominać lata przeszłe. Wszystkie te osoby łączy to co minione, odległe, czasem dobre, czasem złe, ale będące już częścią świata, który przeminął. Niektórzy tęsknią za latami pięćdziesiątymi, sześćdziesiątymi czy siedemdziesiątymi ubiegłego wieku, kiedy to istniała Polska Rzeczpospolita Ludowa. Inni tęsknią za czymś, czego nie uświadczyli osobiście, ale widzieli na filmach, jak wyglądała w tym okresie Ameryka i to właśnie do tego stylu ich ciągnie, ten styl sprawia, że chcieliby mieć go na własność teraz, gdy jest to możliwe. Styl retro przyciąga mnogością kolorów i energią, którą wypełnione były te trzy minione dekady, a którą z powodzeniem można wyposażyć swoje aktualne cztery kąty. Pomieszanie nowoczesności z historią czy stylizacja mieszkania na lata ubiegłe daje niepowtarzalne efekty.
Mała rzecz, duży efekt – uchwyty, zawiasy i prowadnice w naszych meblach
Dlaczego nasze meble są odpowiedzią na Państwa potrzeby?
Zanim drewniane meble trafią do nowych właścicieli czeka je bardzo długa droga. Poczynając od zasiania, czy to naturalnego, czy sztucznego, poprzez wzrost drzewa, aż po jego ścinkę i obróbkę drewna. Dopiero wtedy powstają meble, które spełniają potrzeby polskich i zagranicznych klientów. Proces ten wymaga pracy wielu osób, które jednak kochają to co robią i wkładają w swoją pracę serce, które potrzebne jest do wykonania prawdziwych mebli drewnianych.
Jakie meble kochają Polacy?
W domach Polaków zachowuje się coraz mniej meblowych pamiątek z okresu PRL-u. Polacy chętniej i odważniej decydują się na kupno nowych mebli, takich, które będą służyć swoją funkcjonalnością przez lata, a przy tym będą ozdobą urządzanego wnętrza. Czasami nie chodzi o zwykłe wymienienie starocia na coś nowego. Często jest to chęć powstała z potrzeby do posiadania wygodnego i funkcjonalnego wyposażenia meblowego. Jakie meble pokochali Polacy? Co sobie cenią rodzimi klienci? Pod koniec 2014 roku agencja badawcza TNS, przy współpracy z Centrum im. Adama Smitha opublikowała raport zatytułowany „Jakie meble kupują Polacy”. Aż 68% respondentów przyznała, że chce wymienić meble w swoim mieszkaniu, a 59% osób planowała ich zakup. Jakie meble cieszą się popularnością?
Cech stolarzy – kiedyś i dziś
Nazwa „cech” w języku staropolskim brzmiała Gilda. Ta z kolei pochodziła z dolnoniemieckiego die Gilde, a ta korzenie miała w staronordyckim gildi i oznaczała zgromadzenie, zebranie. Pierwsze wzmianki, które mogą świadczyć o istnieniu czegoś na kształt obecnych cechów rzemieślniczych pochodzą już z XVIII wieku p.n.e. W słynnym Kodeksie Hammurabiego, który był zbiorem obowiązujących w Babilonie praw, znajduje się zapis, który obarcza odpowiedzialnością budowniczych. W paragrafie 229 mówi on: „Jeśli budowniczy wybudował komuś dom, a dzieła swego nie wykonał trwale i dom, który wybudował, zawali się i zabije właściciela, budowniczy poniesie karę śmierci”. Obecnie istnieje Związek Rzemiosła Polskiego, w którym funkcjonuje 479 cechów. Cechy znajdujące się na danym terenie zrzeszają się w Izby Rzemieślnicze.
Ponadczasowość mebli klasycznych
Klasyczność kojarzy się z czymś doskonałym, obecnym w przeszłości, poukładanym, harmonijnym, współgrającym z otoczeniem. Przywodzi na myśl odległe czasy i prostotę, która jednak urzekała i wciąż urzeka swoim pięknem. Skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, klasyczność bowiem mieści w sobie wszystkie wspomniane wyżej określenia, a pojemność znaczeniowa tego słowa pozwoliłaby dodać jeszcze kilka charakterystycznych cech.
Polskie meble drewniane
Większość krajów na świecie może pochwalić się czymś, co uznawane jest za dobro narodowe i skarb, z którego chcieliby korzystać inni. Republika Południowej Afryki ma złoto, Zjednoczone Emiraty Arabskie – ropę naftową, a czym może pochwalić się Polska? Posiadamy coś równie cennego, a do tego potrafimy korzystać z tego dobrodziejstwa i wykorzystywać go z pożytkiem nie tylko dla naszego kraju, ale także i innych. O czym mowa? O drewnie i wytwarzanych z niego meblach!
Dobre, bo polskie!
W naszym kraju dużo mówi się o jakości zagranicznych produktów, także o ich pozytywnych cechach. Zachwala się japońskie samochody, francuskie wino, włoskie jedzenie, niemiecką solidność, czy szwajcarską precyzję. Oprócz tego docenia się zagranicznych fachowców, jak również zwykłych pracowników. Mało natomiast mówi się w Polsce o nas samych, o rodakach i ich zdolnościach, a także naszych wyrobach. Nie doceniamy się, ale na szczęście robią to ludzie z zagranicy. Działo się tak już w przeszłości, sam Napoleon Bonaparte powiedział: „Jeśli coś jest niemożliwe do wykonania, dajcie to zrobić Polakom”. Można wnioskować, że jesteśmy narodem nie tylko kreatywnym, podchodzącym do problemu ze świeżym spojrzeniem, ale także pracowitym. Czy podpisujemy się pod tym my sami? Najczęściej nie, gdyż zajęci jesteśmy spoglądaniem przez ramię na innych. To błąd, który powinniśmy jak najszybciej naprawić.