Polskie meble drewniane

Większość krajów na świecie może pochwalić się czymś, co uznawane jest za dobro narodowe i skarb, z którego chcieliby korzystać inni. Republika Południowej Afryki ma złoto, Zjednoczone Emiraty Arabskie – ropę naftową, a czym może pochwalić się Polska? Posiadamy coś równie cennego, a do tego potrafimy korzystać z tego dobrodziejstwa i wykorzystywać go z pożytkiem nie tylko dla naszego kraju, ale także i innych. O czym mowa? O drewnie i wytwarzanych z niego meblach!


Wieki doświadczenia

Ktoś może powiedzieć, że inne kraje też mają drzewa i przecież nie wyróżniamy się pod tym względem od innych, nawet w sąsiednich państwach wskaźnik procentowy lesistości jest większy niż w Polsce. Lesistość jest stosunkiem procentowym powierzchni porośniętej lasami do całkowitej powierzchni danego obszaru. W Polsce wynosi ona 30%,
w Niemczech 32%, Czechach 34%, Słowacji 40%, a Białorusi 41%[1]. Trzeba uświadomić taką osobę, że samo posiadanie samochodu nie czyni z nas kierowcy. To proste porównanie ukazuje, że nie wystarczy mieć do czegoś dostępu, trzeba także umieć to odpowiednio wykorzystać. W branży związanej z drewnem Polacy posiadają wielowiekowe doświadczenie, pierwsze oficjalne wzmianki dotyczące polskiego stolarstwa sięgają końca XV wieku. Ponad 500 lat pracy z drewnem, ponad 500 lat doświadczenia przekazywanego z pokolenia na pokolenie, ponad 500 lat tworzenia mebli doskonałej jakości, z których jesteśmy znani
w świecie - tak ogromne doświadczenie nie może spowodować niczego innego, jak produkowania towarów o najwyższej jakości, znanych i uznawanych w świecie (w 2014 roku Polacy wyeksportowali meble o łącznej wartości 33,8 mld złotych[2], meble trafiają głównie do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i krajów Europy południowej).

Południe fachowcami stoi

W czasach, gdy w poszczególnych regionach Polski różne dziedziny gospodarki rozwijały się zgodnie z możliwościami oferowanymi przez naturalne środowisko (np. tam gdzie znajdowały się żyzne gleby rozwijało się rolnictwo), mieszkańcy południa zajęli się naturalnym materiałem jakim jest drewno. Południe Polski jest jednym z najbardziej zalesionych obszarów naszego kraju, dlatego bujnie rozwija się tam przemysł drzewny. Używane jest nawet określenie lasów jako „zboża gór”.  Jak pisałem wcześniej, nie wystarczy posiadać lasów, by zrobić z nich meble, a co dopiero porządne meble. Należy zaznaczyć, że stolarze z południa są świetnie wykształconymi fachowcami w swojej dziedzinie,
a doświadczenie często przekazywane jest z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu młodzi ludzie już jako nastolatkowie wiedzą czym zajmą się w przyszłości. Polskie meble drewniane wykonywane są przez specjalistów w profesjonalnych zakładach wyposażonych
w nowoczesny sprzęt. Warto zauważyć, że stolarze nie spoczywają na laurach, ale wciąż dążą do doskonalenia produkcji i osiągania możliwie najlepszych rezultatów, by w pełni zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Nie można także pominąć faktu, że dzięki prężnie działającym zakładom produkcyjnym zmniejsza się problem bezrobocia – powstają nowe miejsca pracy, a ci, którzy już pracują mogą się rozwijać robiąc to, co kochają. Klienci decydujący się na zakup towarów produkowanych w Polsce, w tym oczywiście mebli drewnianych, przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki oraz do tworzenia nowych miejsc pracy. Nieustanny rozwój zapewnia dostarczanie produktów jeszcze lepszej jakości, co przekłada się na zadowolenie zamawiających. Branża meblarska jest także promowana przez Ministerstwo Gospodarki, które kwotą ponad 5,4 mln złotych sfinansowało projekt promocji polskiej branży meblarskiej.

Trzy zdania podsumowania

Reasumując – polska branża meblarska jest doceniana nie tylko przez lokalnych klientów, ale także przez ludzi spoza granic kraju. Osiąga to dzięki profesjonalizmowi, wykształconej kadrze pracowniczej, nowoczesnemu zapleczu produkcyjnemu oraz wielowiekowemu doświadczeniu w tym co robi. Nie da się zaprzeczyć, że mieszkańcy południa są świetnymi specjalistami w branżach stolarskiej i meblarskiej.


[1] Dane zaczerpnięte z Raportu o stanie lasów 2013, lasy.gov.pl.

[2] Źródło: Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.


Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl

Więcej wpisów w tej samej kategorii

Wpisy powiązane tagami

FACHOWI KONSULTANCI

Nasi konsultanci to profesjonalny zespół ludzi, którzy udzielą wyczerpujących informacji i pomogą dokonać właściwego wyboru.

DOSTAWA Z WNIESIENIEM

Nasza oferta obejmuje wniesienie mebli do mieszkania lub domu klienta oraz montaż mebli na miejscu.

SZYBKA WYSYŁKA

Nasze meble dostarczamy na miejsce własnym środkiem transportu, w krótkim czasie, z zachowaniem bezpieczeństwa przesyłek.

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

Jedną z honorowanych form płatności za zakupione meble jest płatność przy odbiorze, która gwarantuje spokojną i bezpieczną transakcję.

Promocja PayU Raty 0%Promocja PayU Raty 0%