Kontrola jakości w przemyśle meblowym
Dlatego w trosce o zadowolenie klientów, ale również producentów, przeprowadzane są liczne kontrole jakościowe, które mają na celu zapobieganie pojawiania się wybrakowanych elementów lub całych mebli na rynku. Jeśli jakaś wada zostanie wykryta, dokładane są wszelkie prace, by została ona wyeliminowana, a także pojawiają się działania prewencyjne, w celu zapobiegnięcia pojawieniu się owej wady ponownie. Wynika z tego, że zadaniem kontroli jakości, które wykonywane są przez odpowiednio wykształcone osoby ma na celu sprawdzenie (wizualne, dotykowe, poprzez mierzenie czy przetestowanie), czy dana cecha, wartość lub ich zespół odpowiadają normie i zgadzają się z wymaganiami jakościowymi, które są im stawiane. Kontrole odbywają się w oparciu o wiedzę kontrolerów, normy, wymagania, które drewno musi spełniać – wykorzystywane są umiejętności badających oraz sprzęt pomocniczy, który usprawnia wykonywanie oceny.
Pierwszą kontrolę jakości drewno przechodzi jeszcze przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego – badane i oceniane jest, czy drewno nadaje się do wykorzystania w przemyśle meblowym. Niedopuszczalne jest bowiem, by jakikolwiek mebel został wykonany z drewna złej jakości. Jeśli surowiec spełnia odpowiednie wymagania, kwalifikowany jest jako przydatny do wykorzystania w meblarstwie. W przeciwnym wypadku drewno wykorzystywane jest do innych, mniej wymagających zadań: przeznacza się je na produkcję palet lub po prostu na opał. Ma to również znaczenie ekonomiczne – gorsze drewno lub części dobrego jakościowego drewna, które jednak nie przydadzą się już w meblarstwie i tak są wykorzystywane, nie marnują się i nie niszczeją.
Do wykonywania niezbędnych pomiarów potrzebne jest wprawne oko i sprzęt, który pozwoli dokładnie zmierzyć elementy i sprawdzić, czy są takie jak być powinny. Często wykorzystywane są suwmiarki – tradycyjne lub elektroniczne – które ułatwiają zmierzenie np. odległości między otworami lub badanie wymiarów. Ciekawym rozwiązaniem, które stosowane jest przez większe firmy, jest stół pomiarowy, który wyposażony jest w możliwość elektronicznego podawania wyników. Największymi ich zaletami są szybkość działania oraz dokładność i precyzja wykonywanych pomiarów. Kontrola jakości może odbywać się na różnych etapach produkcji: w fazie projektowania, przed rozpoczęciem produkcji, po wyprodukowaniu pierwszego elementu, a także w każdym innym stadium wytwarzania mebla, aż do stworzenia jego finalnej wersji.
Nad jakością produkcji mebli czuwają wykształceni i doświadczeni pracownicy – w dużej mierze to właśnie od nich zależy zadowolenie klienta. Dokładane są wszelkie starania, by meble wykonywane w naszym zakładzie cieszyły oko i służyły swoją funkcjonalnością przez długie lata. Starania Polaków przekładają się na liczby, które kłamać nie mogą – aż 90% rodzimych mebli trafia na eksport, co świadczy o wielkim zaufaniu zagranicznych klientów, którzy cenią polskie meble właśnie za jakość i solidność wykonania. Ciągła kontrola jakości jest niezbędna, w grę wchodzi bowiem zadowolenie szerokiego grona klientów – sprawa jest zatem niezmiernie poważna. Na szczęście dzięki odpowiedniemu podejściu, zapobieganiu powstawania niedoskonałości, kontrolom jakości i stosowaniu doraźnych środków, które mają na celu wyeliminowanie potencjalnych wad, nasze meble spełniają wszystkie, nawet najbardziej wygórowane oczekiwania co do jakości.
Więcej wpisów w tej samej kategorii
- Meble dębowe kolejnych pokoleń. Wyjątkowy design i stolarskie rzemiosło
- Wykończenie powierzchni mebli a ich pielęgnacja
- Kuchnia drewniana – klasyczne piękno
- Wigilia przy dębowym stole . Jak wprowadzić świąteczny nastrój do wnętrza?
- Magiczny świat w pokoju dziecka
- Charakterystyka stylów w meblarstwie. Styl skandynawski, rustykalny i kolonialny
- Jak dobrać kolor ścian do białych mebli?
- Czy białe meble pasują do sosnowego parkietu?
- Meble w stylu retro a wykończenie ścian. Kamień, tapeta czy jednolity kolor?
- Charakterystyka stylów w meblarstwie. Styl prowansalski, klasyczny i nowoczesny
- Kredensy kuchenne wracają do łask
- Białe meble Roma – styl i elegancja
- Kolekcja Genua – minimalizm w eleganckim wydaniu
- Praktyczny schowek - skrzynie i kufry Woodica
- Meble z góralską duszą
- Biurka Woodica idealne do pracy i nauki
- Zalety drewnianych mebli dziecięcych
- Meble dopasowane do obiektów gastronomicznych
- Francuska nuta w kolekcji Nicea
- Klasyka w najlepszym wydaniu
- Wymarzona sypialnia
- Kontrola jakości w przemyśle meblowym
- Meble w wyrazistych barwach, czyli styl retro w naszych domach
- Mała rzecz, duży efekt – uchwyty, zawiasy i prowadnice w naszych meblach
- Dlaczego nasze meble są odpowiedzią na Państwa potrzeby?
- Jakie meble kochają Polacy?
- Cech stolarzy – kiedyś i dziś
- Ponadczasowość mebli klasycznych
- Polskie meble drewniane
- Dobre, bo polskie!
- Oferowane sposoby wybarwiania mebli na kolor biały